بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ - ۱۰:۵۷ چاپ مطلب ارسال به دوستان
همزمان با هفته بهزیستی :

افتتاح مرکز سلامت روان محلی “مهرروان ” در اهواز بدون حضور مسئولین

هدف از افتتاح این مرکز سلامت روان محلی، دسترسی عموم شهروندان به خدمات سلامت روان و کمک به کاهش آسیب های اجتماعی از طریق آموزش محلی است.

 

 

 

به گزارش خبرنگار بانوپرس روز گذشته ، به مناسبت هفته بهزیستی، مرکز سلامت روان محلی با نام ” مهر روان” بدون حضور مسئولین در اهواز افتتاح شد.

هدف از افتتاح این مرکز سلامت روان محلی، دسترسی عموم شهروندان به خدمات سلامت روان و کمک به کاهش آسیب های اجتماعی از طریق آموزش محلی است.

اسما سادات قاضی مرعشی ،رئیس مرکز سلامت و روان محلی “مهرروان ” در حاشیه افتتاح این مرکزبه خبرنگار بانوپرس گفت: مرکز سلامت روان محلی از امروز فعالیت خود را رسما آغاز میکند و به دلیل اینکه این مرکز زیر نظر  بهزیستی قرار دارد در هفته بهزیستی افتتاح شد.

وی افزود:این مرکز بر اساس نیاز سنجی سازمان بهزیستی از نظر آسیب پذیری و نیاز منطقه در این محل ایجاد و خدمت رسانی میکند.

رئیس مرکز سلامت و روان محلی “مهرروان ”  با بیان اینکه ارائه خدمات به مددجویان و خانواده های نیازمند بصورت رایگان خواهد بود اظهار داشت: بر اساس خواسته قلبی خود مددجویان برای درمان در اولویت قرار دارند و تمام خدمات مشاوره برای این افراد رایگان است.

وی ضمن تشریح خدمات مشاوره ای این مرکز اذعان داشت: در مرکز سلامت و روان محلی “مهرروان ” پس از مراجعه افراد ،خدمات شناسایی و انجام مصاحبه های تخصصی انجام میپذیرد ، بر اساس نتیجه حاصل از مصاحبه کار ارجاع و یا درمان صورت می پذیرد. گاهی افراد نیاز به درمان دارویی دارند که باید به پزشک مغز و اعصاب و یا روانپزشک ارجاع داده شوند. در این مرکز فقط درمان های غیر دارویی انجام میگیرد.

قاضی مرعشی با ابراز ناراحتی از عدم حضور مسئولین در افتتاحیه این مرکز گفت: از دی ماه سال گذشته در حال فعالیت برای دریافت مجوز های لازم جهت افتتاح این مرکز بودم ، از مسئولین می خواهم از قشر جوان حمایت کنند و مایه ی  دلگرمی ما جوانان باشند.

وی همچنین در نظر دارد با حضور در مدارس به ارائه خدمات آموزشی رایگان به دانش آموزان و والدین بپردازد و از این طریق در کاهش آسیب های اجتماعی و خانوادگی نقش موثری ایفا کند.

گفتنی مرکز سلامت و روان محلی “مهرروان ” واقع در فلکه زیتون کارگری،خیابان اصلی کارون مجتمع شهابی طبقه ۲ در روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ به فعالیت خود ادامه میدهد.

 

  1. شهروند گفت:

    حتما مسئولین مشغول صبحانه کاری بودن