بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۶/۰۴/۲۲ - ۲۰:۳۴ چاپ مطلب ارسال به دوستان

شیوه دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی تغییر کرد

محمدحسن زدا، معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی در خصوص اعطای هدیه ازدواج تامین اجتماعی به زوجین اظهار داشت: مقدمات کار برای پرداخت غیر حضوری وام بلاعوض برای ازدواج فراهم شده است.

به گزارش بانوپرس؛ محمدحسن زدا، معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی در خصوص اعطای هدیه ازدواج تامین اجتماعی به زوجین اظهار داشت: مقدمات کار برای پرداخت غیر حضوری وام بلاعوض برای ازدواج فراهم شده است.

وی در ادامه افزود: از ابتدای سال نرم افزارهای اجرای این طرح در دست طراحی بوده و امید است تا پایان سال جاری طراحی آن به اتمام برسد.

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی درباره شرایط دریافت این وام بلاعوض گفت: برای دریافت این وام باید فرد حداقل ۷۲۰ روز تحت پوشش بیمه باشد همچنین چنانچه زوجین هر دو شاغل و بیش از ۷۲۰ روز سابقه بیمه داشته باشند هدیه به هر دو آنها پرداخت می شود.

زدا به میزان پرداخت این هدیه اشاره کرد و اظهار داشت:‌ مبنای پرداخت وام بستگی به میزان حقوق هر فرد دارد و میانگین دریافتی حقوق سه ماه به عنوان هدیه پرداخت می شود. البته این وام ازدواج به کسانی تعلق می گیرند که سابقه ازدواج قبلی نداشته باشند.

وی در پایان عنوان کرد: قرار است در جهت تسریع در پرداخت، این وام به صورت غیر حضوری پرداخت شود که مقدمات آن در دست انجام است و از این پس بدون مراجعه افراد به شعب بیمه، وام به حساب آنها واریز می شود.

طنین یاس