بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ - ۱۸:۵۵ چاپ مطلب ارسال به دوستان

قهوه ماکیاتوی سرد کاراملی

به گزارش بانوپرس ؛ماکیاتوی سرد یکی از قهوه‌هایی است که در منوی کافی‌شاپ‌ها با آن برخورد می‌کنید. این نوشیدنی کافئین‌دار سرد یکی از بهترین گزینه‌ها برای طرفداران قهوه در فصل تابستان است.

انواع قهوه,شیر قهوه,طرز تهیه قهوه,طرز تهیه قهوه عالی,قهوه ماکیاتوی سرد کاراملی,shabnamha.ir,شبنم همدان,afkl ih,شبنم ها

مواد لازم

  • شربت بار ۱ و ۱/۲ قاشق چایخوری
  • وانیل ۱/۴ قاشق چایخوری
  • شیر ۳/۴ پیمانه
  • اسپرسو ۲۸ گرم
  • سس کارامل
  • یخ قالبی

قهوه ماکیاتوی سرد کاراملی

ماکیاتوی سرد یکی از قهوه‌هایی است که در منوی کافی‌شاپ‌ها با آن برخورد می‌کنید. این نوشیدنی کافئین‌دار سرد یکی از بهترین گزینه‌ها برای طرفداران قهوه در فصل تابستان است.ماکیاتو در‌واقع اسپرسو با مقدار کمی شیر است. لایه زیری ماکیاتوی سرد هم شیری است که با اندکی شربت شیرین شده است. بعد از آن قطعات یخ و اسپرسو هستند. در آخر هم سس کارامل خوشمزه. ماکیاتوی سرد را می‌توانید برای مهمان‌های تابستانی‌تان تهیه کنید یا در یک بعد از ظهر گرم پس از یک روز کاری خسته‌کننده آن را برای خود تهیه کنید و به این ترتیب خستگی را از تن به در کنید. تهیه ماکیاتوی سرد هم خیلی سریع است و در مجموع با زمان لازم برای دم کردن اسپرسو ۱۰ دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد.

طرز تهیه: اسپرسو را از قبل دم کنید و کنار بگذارید. شربت بار (شربت ساده) را با وانیل داخل لیوان بریزید و هم بزنید. بسته به سلیقه می‌توانید مقدار بیشتر یا کمتری شربت استفاده کنید.

شیر را به شربت اضافه کنید و هم بزنید تا شیر شیرین شود (تقریباً نصف لیوان را پر می‌کند).

تعدادی یخ قالبی اضافه کنید در حدی که جا برای اسپرسو باقی بماند.

اسپرسو را اضافه کنید. در آخر هم سس کارامل را روی لیوان بریزید و از ماکیاتوی سرد لذت ببرید.

نکته: این مقادیر برای تهیه یک لیوان استارباکس بزرگ (۳۵۰ میلی لیتر) ماکیاتو کافی است. در ضمن به جای شربت می‌توانید از شکر هم استفاده کنید ولی حل کردن شربت در شیر راحت تر است.

ایران کوک