بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ - ۱۳:۵۸ چاپ مطلب ارسال به دوستان
همزمان با هفته هفته عفاف و حجاب :

تجمع بزرگ حامیان عفاف و حجاب در اهواز

حجاب امنیت بنیان مقدس خانواده است ،نشانه قداست بانوی مسلمان است با هیچ ترفندی با هیج توطئه ی شومی از ناحیه مخالفین آنرا کنار نخواهیم گذاشت

 

به گزارش خبرنگار بانوپرس صبح امروز به مناسبت هفته عفاف و حجاب تجمع بزرگ حمایت از عفاف و حجاب خواهران با حضور سرپرست امور زنان و خانواده استانداری،مسئول بسیج جامعه زنان استان، و جمع کثیری از زنان و دختران محجبه در حسیسنیه ثارالله اهواز برگزار شد.

خانم موسوی جزایری استاد دانشگاه و حوزه ضمن تبریک هفته عفاف و حجاب به زنان و دختران شرکت کننده در برنامه اظهار داشت: امروز در اینجا جمع شدیم تا پاسداران حریم، عفاف و حجاب و حرمت یک زن مسلمان باشیم به شما تبریک می گویم با این هدف آمده اید تا یکبار دیگر پیمان و بیعت خود را اعلام کنید به هیچ توطئه گری اجازه نخواهیم داد حیا و عفت زن مسلمان را در جامعه اسلامی لگد مال کند.

وی افزود: جوامعی که مخالف حجاب زن هستند دلیل خود را اینگونه بیان میکنند ،که باید در جامعه حد و مرز را کنار بگذاریم تا خواسته های جنس مخالف بسادگی برآورده شود و جامعه انسانی از این خواسته ها و نیازها محفوظ بماند. می گویند پوشش و چادر زنان مسلمان خود به  نیاز و مطالبه  بیشتر از جنس مخالف دامن میزند  و این به مصلحت جامعه انسانی نیست .

استادحوزه و دانشگاه ادامه داد: دیگر استدلال جوامع مخالف حجاب این است که انسان موجودی حریص است، هرچه از دسترس انسان خارج کنید بیشتر به سمت آن کشیده میشود و حجاب آن حد و مرزیست که جنس مخالف را نسبت به زن حریص تر میکند. در ظاهراین مطلب قابل قبول و عالمانه به نشر میرسد و آنها در مناظرات خود از این استدلال های  غیر علمی برای نتیجه گیری های باطل استفاده میکنند.

وی با اشاره به مکتب اومانیسم در کشورهای غربی بیان داشت: فضای فکری امروز در دنیای غرب مکتب اومانیسم است. حکومت هایی که قوانین  خود را براساس خواستهای  انسان وضع  تدوین می کنند، رسیدن به قدرت بدون حد و مرز،دامن زدن به  توسعه بدون اینکه قانون مداری  وجود داشته باشد. مکتب اومانیسم توجه به تمام نیازها و خواستهای انسان است بدون حد و مرز و نگاه کلان و کلی است.

موسوی جزایری گفت: پاسخ ما به مخالفین حجاب این است اگراینگونه که در جوامع غربی شما بود قوانین رعایت میشود و زنان بد حجاب و بی حجاب وجود دارد باید تا به امروز شاهد هیچگونه ناعدالتی نباشیم، امروز یکی از بزرگترین معضلات در کشورهای سلطه گر تزلزل و از بین رفتن بنیان خانواده ها است. یکی از قوانینی که مکتب اومانیسم تدوین میکند ایجاد نا امنی در فضای خانواده است.اولین هدف آنها ضربه زدن به استحکام خانواده است.

وی با تاکید بر اینکه اگر ما بعد از ۳۰ سال انقلاب اسلامی بخواهیم با فضای فعلی فرهنگ سازی را ادامه دهیم قطعا این موضوع  کشور ما را هم فرا خواهد گرفت . باید هوشیار باشیم.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به افزایش آمار طلاق و مراجعات به مشاورین دادگاه ها در کشور اظهار داشت: متاسفانه در جامعه امروز ما بدبینی و نداشتن امنیت روانی برای خانواده  ها تبدیل به معضل شده است و روند افزایشی دارد، مسئولین کشور باید با برنامه ریزی های هدفمند بنیان خانواده را مستحکم کنند.

وی با بیان اینکه مقارن با هفته عفاف و حجاب مخالفین سعی در انتشار شبهات مختلف در فضای مجازی دارند گفت: شبهه دیگری که مخالفین سعی در تایید ان دارند این است که خداوند زن را موجودی زیبا گرا و تنوع طلب خلق کرده است ،حجاب مانع میشود  زن در جامعه بتواند  این روحیه خود را تامین کند و همین امر با گذشت زمان موجب عقده  و حقارت نفس زن خواهد شد، آنها همچنین  همزمان با هفته حجاب  این شبهات را دست به دست در دنیای مجازی منتقل میکنند ،اگر امروز نتوانیم برای این شبهات بی اساس جواب قانع کننده ای داشته باشیم ضربه فنی خواهیم شد.

موسوی جزایری یکی از معضلاتی که  بدحجابی در جامعه را تهدید میکند را اصولی نبودن ادبیات  محجبه ها و طرفداران حجاب دانست و بیان داشت: ما حامیان عفاف و حجاب باید بتوانیم با ادبیات به روز در جامعه حضور یابیم، اگر میخواهیم بعنوان سربازان حریم عفاف و حجاب باشیم باید در زمینه حجاب تحقیق کنیم تا در این زمینه موفق باشیم.

وی افزود: چرا در جامعه اسلامی امروز ما دختران دانش آموز در بحث حجاب دارای شبهات متعدد هستند و فضای فکری آنها مشوش است؟ اگر امروز نتوانیم در جبهه بزرگداشت عفاف و حجاب  موفق عمل کنیم در آخرت در برابر شهدا شرمنده خواهیم بود .

استاد حوزه و دانشگاه گفت: با شهدا عهد ببندیم حجاب فاطمی را حفظ کنیم، حجاب امنیت بنیان مقدس خانواده است ،نشانه قداست بانوی مسلمان است با هیچ ترفندی با هیج توطئه ی شومی از ناحیه مخالفین آنرا کنار نخواهیم گذاشت.

در ادامه مراسم همسر شهید کجباف  بیانیه ای را جهت حفظ و نگهداری زنان از حجاب فاطمی قرائت نمود و بانوان حاضر تکبیر گویان از این بیانیه دفاع کردند.