بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ - ۱۰:۰۹ چاپ مطلب ارسال به دوستان
همزمان با هفته گرامیداشت حجاب و عفاف :

بیانیه اجتماع بزرگ مردمی صیانت از حریم خانواده در هفته حجاب و عفاف – بسیج جامعه زنان خوزستان

ا بانوان ولایتمدار و مدافع صیانت از حریم خانواده در اجتماع ۲۱ تیرماه روز حجاب و عفاف، در اعتراض به مظاهر خلاف عفت در کشور و در راستای عمل به دستورات اسلام و آموزههای قرآنی خواهان اجرای طرح ملی عفاف و حجاب و گسترش فرهنگ پوشش اسلامی در جهت سالمسازی جامعه اسلامی و احیاء ارزشهای اخلاقی و حفظ جایگاه و منزلت بانوی مسلمان ایرانی میباشیم.

بسمه تعالی
بیانیه اجتماع بزرگ مردمی صیانت از حریم خانواده در هفته حجاب و عفاف – بسیج جامعه زنان سپاه ولیعصر (عج)
۲۱ تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب، روزی که دژخیمان رضاخان، مردم معترض به کشف حجاب را در مسجد گوهرشاد به خاک و خون کشیدند. ۲۱ تیرماه یادآور شهامت و غیرت مردان و زنان باایمان و باارادهایست که به پا خواستند تا ظلمی را که بر زنان سرزمین مقدس ایران توسط رژیم دست نشانده پهلوی روا میشد از میان بردارند و با نثار جان خویش به تمامی دنیا بفهمانند که ایرانی جان میدهد اما ذلت نمیپذیرد.
یکی از ظرایف فرهنگ اسلامی که موجب استحکام و گرمی خانواده میگردد و مانع رشد فساد و تباهی جامعه و جریان زندگی انسان در مسیر اصلی خود میشود، حجاب اسلامی است و شخصیت زن که همانند گوهر و درّی ارزشمند است در حریم حجاب و عفاف شناخته میشود، دختران و بانوان باید به ارزش و بهای این گوهر پی ببرند و با الگوگیری از زندگی فاطمه زهرا (س) با حفظ عفاف و حجاب در صیانت از کانون باارزش خانواده تلاش کنند.
حجاب و عفاف در دوره کنونی فقط یک نوع پوشش تلقی نمیشود بلکه نوعی تفکر است که انسان به آن نیاز دارد،موضوعی که در عصر حاضر فقط خاص جامعه زنان جامعه نبوده و مردان نیز با پاسداری از حریم خانواده خود، و رعایت عفاف در تمامی ابعاد اعم از رفتارهای فردی، اجتماعی،خانوادگی و شغلی نقش مهم و تأثیرگذاری در این عرصه دارند. به یقین مرد مسلمان و متعهد هرگز نمیپسندد که ناموس او در معرض دید نامحرمان قرار بگیرد و شکار نگاههای حرام شود.
جهان غرب و دشمنان اسلام با برنامه ریزی سعی در محو و بیارزش جلوه دادن مبانی اسلامی و مباحثی همچون حجابهراسی، منع حجاب در بعضی دانشگاهها و مدارس مهم خارج و حتی درون کشورمان و با ترویج مظاهر بیعفتی، بیبند و باری و بدحجابی در داخل و کمرنگ نمودن نمادهای فرهنگ اسلامی و سایر مظاهر دینی در جامعه ایرانی بویژه محیط مقدس دانشگاهی تلاش میکنند و تا به هنجارشکنی در جامعه اسلامی پردازند. بنابراین با توجه به هجمه دشمنان در حجابهراسی، لازم است همه ما حرکتی منسجم را آغاز نموده و برای تحقق ارزشهای اخلاقی تلاش کنیم.
۱) ما بانوان ولایتمدار و مدافع صیانت از حریم خانواده در اجتماع ۲۱ تیرماه روز حجاب و عفاف، در اعتراض به مظاهر خلاف عفت در کشور و در راستای عمل به دستورات اسلام و آموزههای قرآنی خواهان اجرای طرح ملی عفاف و حجاب و گسترش فرهنگ پوشش اسلامی در جهت سالمسازی جامعه اسلامی و احیاء ارزشهای اخلاقی و حفظ جایگاه و منزلت بانوی مسلمان ایرانی میباشیم.
۲) ما بانوان انقلابی در اجتماع ۲۱ تیرماه ضمن انزجار،مخالفت خود را با سند ننگین و خیانتبار موسوم به ۲۰۳۰ که متضمن از هم پاشیدن بنیان خانواده، حمایت و ترویج فساد و بیبند و باری و … و نفوذ نهادهای وابسته به صهیونیسم از جمله یونسکو اعلام داشته و این خیانت را محکوم و خواستار عمل به اسلام و آموزههای قرآنی و اجرای صریح قانون اساسی خصوصاً اصول ۷۷-۱۵۳ و ۱۲۵ و ابطال سند با اعلام رسمی دولت میباشیم.
۳) ما بانوان ولایتمدار و انقلابی خوزستان نه تنها در این روز و در این تجمع بلکه در تمامی ایام و اجتماعات با مطالبه از مسئولان و دست اندرکاران در اجرای طرح حجاب و عفاف و ابطال رسمی سند ۲۰۳۰ حرکت خود را ادامه خواهیم داد تا به جامعهای سالم و به دور از تهدید فرهنگی دست پیدا کنیم و در این راه آمادهایم تا جان خود را فدای اسلام و آرمانهای امام راحل (رحمه الله علیه) و منویات و مطالبات رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنهای (مد ظله العالی) نماییم.