بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۶/۰۴/۲۰ - ۱۷:۱۴ چاپ مطلب ارسال به دوستان
بانوپرس گزارش می دهد :

حیا و عفاف در بازار رنگارنگ حجاب تهدید می شود

تهاجم فرهنگی دشمن در حوزه حجاب هم وارد شده و اخیرا پوشش هایی طراحی و در حال ورود به کشور به عنوان مد های جدید است که نه تنها حجاب ندارد بلکه تنها چیزی که از آن استنباط نمی شود رنگ و بوی عفاف است و بی عفتی به ارمغان می آورد . حجاب و عفاف عاملی بسیار مهم و تأثیرگذار برای حفظ آرامش و صفا و صمیمیت در زندگی خانوادگی و آسایش افراد در جامعه است و هر پوششی که این هر پوششی که این ویژگی ها را نداشته باشد حجاب نیست

 

به گزارش بانوپرس : حجاب کلمه ای است که در درون خود هزاران معنای همراه با عفاف نهفته دارد. پوشش امری است که دین اسلام به همه زنان مومنه دستور داده است تا در مقابل نامحرم خود را در درون آن محفوظ بدارند.

اما آیا همه پوشش ها حجاب هستند و آیا هر محجبه ای عفیف هم هست ؟ مد بخشی از فرهنگ است که مردم جامعه از آن تبعیت می‌کنند و در جامعه رواج دارد. مد جزئی از فرهنگ محسوب می‌شود که اگر این جزء با کل فرهنگ در انطباق باشد خوب و مناسب است ، اما اگر مد با فرهنگ اسلامی ایرانی در تعارض باشد می‌تواند آسیب‌زا باشد.

بر همین اساس یکی از ابزارهای تهاجم فرهنگی موضوع ترویج مدهای غربی ناسازگار با فرهنگ جامعه‌ اسلامی ایرانی ما است که دشمن از آن استفاده می‌کند.‏

در این میان برخی از طراحان در کشور تلاش می کنند تا پوشش هایی طراحی کنند که حجاب اسلامی و کاملی برای بانوان مسلمان ایرانی به ارمغان بیاورند اما تهاجم فرهنگی در این حوزه هم وارد شده و اخیرا پوشش هایی طراحی و در حال ورود به کشور به عنوان مد های جدید است که نه تنها حجاب ندارد بلکه دور از عفاف بانوان ایرانی است که الگوی زندگی خود را حجاب فاطمی در نظر می گیرند.

این پوشش ها که گاهی تحت عنوان چادر ارائه می شوند نه برای حفظ حجاب بلکه برای جلوه گری طراحی شده است حاصل دست طراحانی است که بیش از هر چیز غرب زدگی را برای مسلمانان در نظر گرفته و تلاش می کنند تا فرهنگ منحط و پس بی عفتی را برای بانوان عفیفه و با حجاب به ارمغان بیاورند.

نگاهی به شکل و شمایل این چادر ها نشان می دهد که تنها چیزی که از این چادر ها استنباط نمی شود رنگ و بوی عفاف است.

انتظار می رود تا دست اندرکاران نظارت بر عرضه محصولات در بازار از ترویج و توزیع این چادر ها در داخل کشور جلوگیری نمایند.

مینا سیدنبوی کارشناس ارشد الهیات در این باره به خبرنگار بانوپرس گفت : هدف اصلی حجاب حفظ عفاف است . زن باید پوششی داشته باشد که عفت او را حفظ کند .

وی افزود : پوشش برای حفظ زیبایی و جلوه گری زن در برابر نامحرم برای حفظ بنیان خانواده و حفظ جامعه سالم به دور از انواع آسیب ها است .

سیدنبوی تاکید کرد : حجاب، عاملی بسیار مهم و تأثیرگذار برای حفظ آرامش و صفا و صمیمیت در زندگی خانوادگی است. حجاب برای این است که زندگی ها از هم نگسلد و مردان بیمار دل به زنان و دختران پاکدامن و عفیف، نگاه آلوده نکنند و اساس خانه و خانواده را ویران نسازند.

این کارشناس ارشد الهیات اظهار داشت : پس نتیجه می گیریم هر پوششی که این ویژگی ها را نداشته باشد و عفت را حفظ نکند حجاب نیست .

تصاویر