بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۶/۰۴/۱۵ - ۲۰:۱۶ چاپ مطلب ارسال به دوستان
استاندار خوزستان:

احداث راه‌آهن اهواز – اصفهان یک اولویت است

استاندار خوزستان ساخت خط ریلی اهواز به اصفهان را یک اولویت دانست و گفت: از هفته آینده پیگیر اجرایی شدن این مصوبه خواهیم بود.

به گزارش بانوپرس ؛غلام‌رضا شریعتی در جلسه شورای هماهنگی مدیران راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران که امروز، ۱۵ تیرماه در سالن جلسات مرکز کنترل ترافیک راه‌آهن جنوب غرب کشور (C.T.C)  برگزار شد، با اشاره به اینکه نقش ارتباطات به ویژه خطوط ریلی در دنیا بی‌بدیل است، اظهار کرد: با وجود اهمیت این شبکه، اما در سال‌های جنگ تحمیلی و در زمان تحریم‌ها اهمیت چندانی به آن نشد.
 
وی با بیان اینکه پرداختن بیش از اندازه مسئولان به خطوط جاده‌ای باعث غفلت از خطوط ریلی شده است، ادامه داد: افزایش آلودگی هوا، افزایش هزینه سوخت، استهلاک جاده و تلفات جاده‌ای از پیامدهای تمرکز بر حمل و نقل جاده‌ای است.
 
شریعتی یادآور شد: در برنامه ششم توسعه توجه جدی به خطوط ریلی شده تا از این ظرفیت بیش از پیش استفاده شود.
 
وی با ابراز امیدواری از اینکه شاهد تحول در خطوط ریلی باشیم، یادآور شد: در این صورت است که توسعه صادرات غیرنفتی و حمل بارهای صنعتی بیشتر خواهد شد که همین امر زمینه رقابت‌پذیری کشور در سطح بین‌المللی را افزایش می‌دهد.
 
استاندار خوزستان با بیان اینکه توسعه صادرات غیرنفتی به خلق ثروت در کشور کمک می‌کند، خاطرنشان کرد: هزینه حمل کالا در حوزه ریلی بسیار کمتر از خطوط هوایی و جاده‌ای است.
 
وی با اشاره به اینکه طبق مصوبه مجلس یک درصد از درآمدهای نفتی به توسعه خطوط ریلی کشور اختصاص یافته است، توضیح داد: در حال حاضر خطوط ریلی در کشورهای اروپایی به دلیل سرعت، ایمنی و جاذبه‌های گردشگری مورد استقبال ویژه‌ای قرار گرفته است.
 
شریعتی با بیان اینکه خط راه آهن اهواز – اندیمشک مراحل نهایی خود را طی می‌کند، افزود: امیدواریم با ایجاد توجیه اقتصادی برای سرمایه‌گذاران، زمینه بازسازی خط ریلی مسجدسلیمان نیز فراهم شود.
 
وی ساخت خط ریلی اهواز به اصفهان را یک اولویت دانست و گفت: از هفته آینده پیگیر اجرایی شدن این مصوبه خواهیم بود.
 
استاندار خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: خوزستان در زمان هشت سال جنگ تحمیلی و در حال حاضر نیز با تولید نفت کشور دین خود را ادا کرده است و حال در شرایط اضطراری این استان، تمام مدیران کشور باید خوزستانی شوند.
ایسنا