بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۶/۰۴/۱۴ - ۰:۲۹ چاپ مطلب ارسال به دوستان
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر خوزستان:

دانش آموزان، دانشجویان و کارگران شرکت ها سه قشر آسیب پذیر جامعه در مصرف مواد مخدر

خوزستان از جمله استان های محل ورود مواد مخدر است ،یکی از دلایل افزایش ورود مواد مخدر به کشور، کشت دو برابری مواد مخدر در کشورهای همسایه است .

Image result for ‫حسین لامی زاده‬‎

به گزارش خبرنگار بانوپرس صبح امروز حسین لامی زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد اظهار داشت: خوزستان از جمله استان های محل ورود مواد مخدر است ،یکی از دلایل افزایش ورود مواد مخدر به کشور، کشت دو برابری مواد مخدر در کشورهای همسایه است .

وی به اقشار آسیب پذیر جامعه در مصرف مواد مخدر اشاره کرد و گفت: دانش آموزان، دانشجویان و کارگران شرکت ها و کارخانجات سه قشر آسیب پذیر جامعه در مصرف مواد مخدر هستند ،که با توجه به این موضوع بیشترین تمرکز کار بر این سه قشر است و برای هر کدام برنامه و نقشه راه خاصی در همه ی شهرستان ها در نظر گرفته ایم.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر خوزستان، افزود: مناطق آسیب پذیر و مدارس آلوده را شناسایی کردیم تا برنامه هایی هدفمند را با توجه به امکانات موجود در هر کدام از مناطق اجرا کنیم.

وی به برگزاری طرح دوره پیشگیری از اعتیاد در بین معلمان اشاره کرد و بیان داشت: در ۱۲ استان کشور جهت تربیت کادر متخصص در مدارس ویژه معلمان، دانش آموزان و اولیای آنها با عنوان دوره پیشگیری از اعتیاد برگزار شد که در آن تعداد ۶۰ درصد معلمان آموزش و پرورش استان در این دوره شرکت کردند که امسال هم ادامه دارد.

لامی زاده، با بیان اینکه در این طرح دانش آموزان مقاطع اول و دوم متوسطه و اولیای را تحت پوشش قرار دادیم، گفت: متولی این کار اداره کل آموزش و پروش خوزستان است و اعتباری بیش از پنج میلیارد ریال برای آن در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه کار تخصصی است و هیچ معلمی بدون حضور در این کلاس ها نمی تواند در امر پیشگیری از آسیب های اجتماعی وارد شود، اظهار داشت: این دوره را برای طلاب و روحانیون برگزار شد و تاکنون ۹۰ نفر شرکت کردند و در نقاط مختلف به امر آگاه سازی می پردازند.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر خوزستان خاطر نشان شد: چنین دوره ای برای اساتید دانشگاه های شهید چمران، آزاد و پیام نور برگزار کردیم و در دانشگاه آزاد ۲ واحد درسی با نام پیشگیری از اعتیاد تدریس می شود.

وی پیشگیری از اعتیاد را امری شدنی است دانست و لازمه ی آنرا همکاری همه دستگاه های اجرایی استان دانست.

لامی زاده اجرای طرح خانه و مدرسه ویژه دانش آموزان و اولیای آنها به صورت پایلوت در شهرستان اهواز و طرح کرامت یک و دو با استفاده از پتانسیل بسیج جهت شناسایی نقاط آلوده و اطلاع رسانی در جهت مضرات اعتیاد را از دیگر طرح ها عنوان کرد.

وی از جمع آوری ۵۳۰ معتاد متجاهر و غربالگری و بیماری آنها در اهواز خبر داد و گفت: با این طرح ها هم کارهای فرهنگی را دنبال می کنیم و هم کارهای مقابله ای و هر کس کار خود را انجام می دهد ولی در تعامل با یکدیگر.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خوزستان:

افزایش ۱۰۰ درصدی کشفیات مواد مخدر در استان

در ادامه سرهنگ یدالله امیری، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره چهار هزار شهید و جانباز در راه مبارزه با مواد مخدر،اظهار داشت: پلیس مبارزه با مواد مخدر اقداماتی را در دو حوزه ایجابی و سلبی انجام داده است.

وی، انجام اقدامات و فرآیندهای متعدد در جهت کنترل فعالیت ها، اقدامات مرتبط با مواد مخدر و روان گردان ها در سطح استان، تقویت، توسعه و تجهیز امکانات در جهت مبارزه با باندهای مواد مخدر و راهکارهای پیشگیرانه را از جمله اقدامات ایجابی دانست.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خوزستان انجام طرح های پاکسازی، کنترل راه های مواصلاتی، دستگیری عوامل توزیع مواد مخدر، پلمپ اماکن توزیع مواد مخدر، شناسایی نقاط آلوده و عناصر اصلی، تعامل و همکاری با دستگاه های همکار و … را از جمله اقدامات سلبی عنوان کرد.

وی افزود: در سه ماهه ابتدای سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۳۷ درصد افزایش کشفیات مواد مخدر در سطح استان، چهار درصد افزایش دستگیری عوامل توزیع، ۹ درصد افزایش انهدام باندهای توزیع مواد مخدر، ۴۸ درصد افزایش پلمپ اماکن آلوده، هشت درصد افزایش طرح ها، یک درصد افزایش برخورد با خرده فروشان، ۱۰۰ درصد افزایش کشفیات مواد و … را داشته ایم.

سرهنگ امیری از دستگیری ۵۳۰ معتاد در استان خبر داد وگفت: در اهواز حدود ۷۷ درصد افزایش کشفیات و ۹ درصد افزایش دستگیری را داشتیم.