بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ - ۲۲:۰۰ چاپ مطلب ارسال به دوستان
کارشناس ارشد حقوق در گفت‌وگو با بانوپرس :

مهریه راه حل مشکلات یا احرمی برای فشار بر مرد برای طلاق یا گرفتن حقوق زن نیست / مهریه نشانه مهر و صداق مرد است

آنچه باعث زندگی موفق و حل مشکلات است آگاهی و صبوری است نه مهریه

 

 

 

عاطفه موسوی کارشناس ارشد حقوق خانواده در گفتگو با خبرنگار بانوپرس اظهار داشت :‌ متاسفانه این روزها در خیلی از ازدواج ها مهریه جایگاه و معنی واقعی خود را از دست داده است و به علت بی توجهی به هدف اصلی از ازدواج و از بین رفتن فرهنگ ازدواج ساده ، تعیین مهریه های سنگین و عجیب و غریب برای خانواده ها مشکلات بسیاری بوجود آورده است.

وی افزود : خانواده باید ضمن دقت به آسان گرفتن ازدواج ها ، به این مسئله توجه کنند که اگر مشکلی مشکلی برای زوج جوانی در خانواده پیش آمد به جای اینکه سریعا به شکایت و قانون مراجعه کنند از طریق بزرگترهای فامیل و با تجربه ترها سعی کنند مشکل خانواده های جوان تر را حل کنند تا مهریه دستاویزی و احرم فشار در زندگی ها نشود .  

این کارشناس ارشد حقوق در ادامه تصریح کرد: در مراحل ابتدایی زندگی ، به دلیل بی تجربگی زوجین و عدم شناخت کافی از طرف مقابل مشکلات کوچک و بزرگی در بیشتر خانواده ها بوجود می آید و اگر قرار باشد در همان آغاز برای حل هر مشکلی به قانون متوسل شد و از مهریه برای حل مشکل استفاده کرد نه تنها از مشکلات کاسته نمی شود، بلکه صدمات جبران ناپذیری به پیکره نظام خانواده و جامعه وارد خواهد شد.
موسوی خاطرنشان کرد:‌ علت حبس تعداد زیادی از زندانیان بدهی مالی به دلیل ناتوانی پرداخت مهریه است در صورتی که مهریه باید نشانه صداق مرد باشد نه دستاویزی برای حل مشکلات یا طلاق

این کارشناس ارشد حقوق خانواده تاکید کرد : مردان باید مهریه را در حد توان خود تعیین کنند تا هر زمان زن مهر خود را مطالبه کرد بدون ایجاد مشکل یا اختلاف آن را پرداخت کنند .  

نظری پور افزود : عروسان جوان هم باید بدانند مهریه راه حل مشکلات یا احرمی برای فشار بر مرد برای طلاق نیست . مهریه نشانه صداق مرد است و آنچه باعث زندگی موفق و حل مشکلات است آگاهی و صبوری است نه مهریه .