بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۶/۰۴/۱۰ - ۱۸:۲۸ چاپ مطلب ارسال به دوستان

پیام تبریک استاندار خوزستان به مناسبت روز صنعت و معدن

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در پیامی فرا رسیدن روز صنعت و معدن را به تلاشگران این عرصه تبریک گفت.

به گزارش بانوپرس ؛متن پیام استاندار خوزستان به این شرح است:

 

“دهم تیرماه هر سال به روزی اختصاص دارد که نقش تعیین کننده و اساسی در پیشبرد رشد و توسعه هر کشوری محسوب می‌شود و بی‌گمان نمی‌توان بدون در نظر گرفتن شاخص‌های توسعه اقتصادی، سخن از پیشرفت را به میان آورد.

 

“دهم تیرماه” روز صنعت و معدن است، کشور جمهوری اسلامی ایران با وجود منابع عظیم صنعتی و معدنی توانسته است در بسیاری از تولیدات، در رده‌های برتر جهانی قرار گیرد و با اتکاء به دانش و فن‌آوری داخلی و ملی، با تحریم‌های ظالمانه برخی از کشورها بطور قاطع برخورد کند و کارنامه خوبی در زمینه تولیدات صنعتی و معدنی از خود به نمایش بگذارد.

 

در این بین صنایع و معادن استان خوزستان، دارای جایگاه خاصی و ممتازی در سطح ملی است و همواره یکی از محرکه‌های تولید ثروت در کشور قلمداد می‌شود. وجود شرکت‌های مختلف نفت و گاز، صنایع بزرگ پتروشیمی، شرکت بزرگ فولاد، شرکت‌های سیمان، کارخانه‌های تولید شکر و … از این موارد هستند که هر کدام دارای ظرفیت و توانایی بالایی در ارائه تولیدات مختلف و نیازهای استان و کشور هستند.

 

دولت تدبیر و امید، با تمرکز بر رشد و توسعه اقتصادی و نگاه ویژه به مقوله صنعت و معدن در استان خوزستان، تمام تلاش خود را جهت رسیدن به جایگاه‌های بهتر توسعه انجام خواهد داد و این اعتقاد را دارد که تمرکز بر صنایع و معادن داخلی و ایجاد برنامه‌های جامع، می‌تواند بسیاری از معضلاتی همچون بیکاری، تورم، رکود و… را از بین ببرد.

 

بنا به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری مد ضله عالی به “اقتصاد مقاومتی، تولید- اشتغال”، ان‌شالله با بهره‌گیری از توان داخلی به سوی کاهش آمار بیکاری و تولید هر چه بیشتر پیش برویم.

 

اینجانب “روز صنعت و معدن” را به کلیه عزیزان و تلاشگرانی که در شرکت‌های صنعتی و معدنی استان خوزستان مشغول کار و تلاش هستند تبریک عرض می‌کنم و برای کلیه این بزرگواران عمری با عزت و تندرستی مسئلت دارم”.