بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۶/۰۴/۰۲ - ۱۳:۳۷ چاپ مطلب ارسال به دوستان
دکتر همایون یوسفی نماینده مجلس شورای اسلامی اهواز :

پیگیری موضوع احیای رودخانه کارون و لایروبی

جلسه ای را با وزیر نیرو برای پیگیری موضوع احیای رودخانه کارون و لایروبی آن تشکیل دادیم.

Image result for ‫همایون یوسفی‬‎

به گزارش بانوپرس؛ همایون یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جلسه ای را با وزیر نیرو برای پیگیری موضوع احیای رودخانه کارون و لایروبی آن تشکیل دادیم.
در این جلسه ضمن بیان اهمیت و حفظ و احیای رودخانه کارون در استان خوزستان خطاب به حاضران خواستار اجرای طرح های لایروبی و احیای رودخانه کارون به خصوص در محدوده شهرستان اهواز شدم.
همچنین اعلام آمادگی یک شرکت هلندی با سرمایه گذاری یک شرکت چینی برای اجرای پروژه لایروبی رودخانه کارون را نیز به سمع حاضران رساندیم.
اعلام توانمندی و علاقمندی شرکت هلندی در اجرای پروژه لایروبی رودخانه کارون با امکانات و تجهیزات بسیار مناسب در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.
میدانی معاون وزیر نیرو با اعلام موافقت و حمایت وزارت نیرو از اجرای پروژه مهندسی رودخانه کارون، اجرای این پروژه از محل فاینانس خارجی را منوط به تعریف پروژه، اخذ مجوزهای لازم و برگزاری مناقصه بین المللی دانست. وی همچنین با اشاره به مصوبه اخیر هیئت وزیران در خصوص استان خوزستان این مصوبه را بستر قانونی این اقدام دانستند.
مصوبات جلسه به شرح زیر بود:
سازمان آب و برق خوزستان گزارش مشخصات فنی به روز شده و برآورد هزینه های اجرایی طرح مهندسی رودخانه کارون اعم از لایروبی رودخانه و ساحل سازی و همچنین جدول زمانبندی کلی انجام کار از زمان حاضر تا برگزاری مناقصه و عقد قرارداد را ظرف حداکثر یک ماه تهیه و به دفتر استانداردها و طرح های آب و آبفا ارائه و همزمان یک نسخه از گزارش مذکور را به شرکت مدیرت منابع آب ایران ارائه دهد.
دفتر استانداردها و طرح های آب و آبفا نسبت به پیگیری اقدامات لازم و اخذ مجوزهای قانونی برگزاری مناقصه بین المللی اجرای طرح از جمله مجوز شورای اقتصاد تا حصول نتیجه اقدام کند.