بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۶/۰۳/۲۰ - ۱۷:۳۶ چاپ مطلب ارسال به دوستان
کارشناس ارشد فلسفه در گفتگو با بانوپرس :

مسئولان تصمیم‌گیرنده و شهروندان دو عامل احیای امر حجاب در جامعه هستند

یکی از دلایلی که کشور ایران را با بحران حجاب مواجه کرده حضور مسئولانی است که به جای مبازره با دشمن به آن‌ها لبخند می‌زنند.

به گزارش بانوپرس: فروغ نیلچی‌زاده کارشناس ارشد فلسفه و حکمت اسلامی در گفتگو با خبرنگار بانوپرس گفت: فرقه فمنیسم جامعه غرب بر اساس فقه و حقوق اسلامی عمل می‌کند ولی به قول حافظ “چون ندیدند حقیقت   ره افسانه زدند” این فرقه دچار گمراهی شده‌اند.

 

وی افزود: در جریان‌های فمنیسمی گفته شده است که حجاب بانوان برای راحتی جنس مرد جامعه است درصورتی این عقیده بزرگترین دروغی است که به بانوان نسبت می‌دهند.

مدرس حوزه علمیه تصریح کرد: در پاره‌ای دیگر از عقاید خود بیان کرده اند که حجاب فقط امر واجبی برای بانوان است در صورتی که این عقیده اشتباه بوده و حجاب امری واجب برای تمامی افراد یک جامعه صرف نظر از جنس آنها است.

وی با اشاره به پاسخ‌های افرادی که حریم حجاب و عفاف را رعایت نمی‌کنند، گفت: وقتی از افرادی که حریم عفاف و حجاب را رعایت نمی‌کنند دلیل رفتارشان رابپرسیدباسه جواب “نمی‌دانم”،”نمی‌توانم”و “نمی‌خواهم” مواجه می‌شوید.

 

نیلچی‌زاده بااشاره به گروه اول که از واژه” نمی‌دانم” استفاده می‌کند، افزود: این قبیل افراد از فلسفه حجاب و عفاف علم و آگاهی ندارد و به همین دلیل از واژه “نمی‌دانم” استفاده می‌کند و باید با استفاده از آموزش فلسفه حجاب و عفاف زمینه ذهنی وی را برای حفظ حریم اجتماعی از جمله حجاب و عفت آماده کرد.

وی تصریح کرد: گروه دوم که از واژه “نمی‌توانم” استفاده‌ می‌کنند از اعتماد به نفس پایینی برخوردار هستند و باید از طریق افزایش اعتماد به نفس در وجوشان به این افراد کمک کرد.

مدرس حوزه علمیه با بیان اینکه فردی که ارزش‌ها را باور نکند به آن‌ها عمل نمی‌کند، گفت: گروه سوم در واقع افرادی هستند که به ارزش‌های حجاب و عفاف اعتقادی ندارند و برای این افراد بسیار سخت است که فلسفه حجاب و عفاف را  تشریح کرد.

وی با بیان اینکه دو عامل در امر حجاب تاثیر بسزایی دارد، عنوان کرد: مسئولان تصمیم‌گیرنده و شهروندان دو عامل احیای امر حجاب در جامعه هستند.

نیلچی‌زاده با بیان اینکه دنیای حجاب و عفاف در حال یارکشی است، بیان‌کرد: یکی از دلایلی که کشور ایران را با بحران حجاب و عفاف مواجه ساخته حضور مسئولانی است که شکمکشان با حرام پر شده  و به جای مبازره با دشمن به آن‌ها لبخند می‌زنند.

وی تصریح کرد:  تا زمانی که مسئولان لبخند خود را به مبارزه با دشمن تغییر ندهند اگر بهترین و سخت‌ترین قوانین برای حجاب وضع شود هیچ تغییری در وضعیت عفت و حجاب خانواده‌ها و جامعه صورت نمی‌گیرد.

مدرس حوزه علمیه در ادامه سخنرانی خود به حجاب جنس مرد جامعه اشاره کرد و گفت: حجاب یک مرد مسلمان باید در نوع نگاه و رفتارش تجلی یابد زیرا خداوند در قرآن فرموده است “ایها آدم ” یعنی تمام انسان‌ها وظیفه دارند مطابق با دستورات خداوند عفت و حجاب خود را رعایت کنند.

وی با اشاره به فرهنگ برهنگی، بیان کرد: برهنگی نماد بی تمدنی است ولی در شعبده بازی دنیای مدرن امروز این این نماد بالعکس شده و برهنگی را فاقد مجازات و نشانه تمدن و توانایی تلقی می‌کند.

نیلچی‌زاده در پایان به ارز‌ش‌های دین مبین اسلام پرداخت و گفت: معیارهای ما باید دارای ارزش های خدایی باشند؛ هرچند که دیگران نسبت به این امر دهن کجی کنند و محجبان را مورد تمسخر قرار دهند.باید گفت که وای به حال کسی که همنشین پیامبر باشد اما راه را گم کرده باشد.