بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۶/۰۲/۱۲ - ۲۳:۳۰ چاپ مطلب ارسال به دوستان
رییس بسیج جامعه زنان:

۱۰ میلیون زن بسیجی در کشور داریم

رییس بسیج جامعه زنان کشور از عضویت ۱۰ میلیون زن در جامعه بسیج زنان کشور خبر داد.

صعود بسیجیان به ارتفاعات بازی دراز - کرمانشاه

به گزارش بانوپرس؛ مینو اصلانی در جمع خبرنگاران از عضویت ۱۰ میلیون زن در جامعه بسیج زنان کشور به صورت عضو فعال و عادی خبر داد و اظهار کرد: خوشبختانه دختران و زنان کشور تمایل بسیاری برای عضویت در بسیج و استفاده از برنامه‌های آن دارند.

اصلانی از اجرای دو طرح “دخترانه” و “مادرانه” در ۱۸ هزار پایگاه مقاومت بسیج سراسر کشور خبر داد و اظهار کرد: طرح “دخترانه” در راستای آموزش مهارت‌های زندگی و طرح “مادرانه” در راستای آشنایی هرچه بیشتر مادران با فضای مجازی و آموزش صحیح از این فضا به فرزندان است.

وی افزود: طرح “دخترانه” هم اکنون علاوه بر ۱۸ هزار پایگاه مقاومت، در مدارس ابتدایی و متوسطه اول به اجرا درآمده است و مدیران و دانش آموزان از آموزش‌های این طرح بهره می‌برند.

این مسئول با بیان اینکه عمده ریشه طلاق در کشور به عدم آموزش مهارت‌های زندگی و برقراری ارتباط مربوط می‌شود، گفت: در همین راستا  تلاش ما این است تا  در این طرح مهارت‌های زندگی به نحو مطلوبی به دختران جامعه آموزش داده شود.

رییس بسیج جامعه زنان از اجرایی شدن این طرح در سال جاری در دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی کشور خبر داد.

اصلانی در خصوص طرح “مادرانه” نیز گفت: استفاده از فضای مجازی رو به افزایش است و نیاز است که فرزندان در زمینه استفاده از این تکنولوژی مهارت لازم را داشته باشند و قطعا مادر به عنوان ستون اصلی خانواده می‌تواند نقش موثری در آموزش این مهارت به فرزندان داشته باشد.

وی افزود: در همین راستا در این طرح سعی شده با حضور کارشناسان در ۱۸ هزار پایگاه مقاومت، مادران با فضای مجازی آشنایی بیشتری پیدا کرده و بتوانند استفاده صحیح از این امکان را به فرزندان خود یاد دهند.

وی در ادامه در خصوص مسئله حجاب به نحوه پوشش دختران در دانشگاه‌های کشور اشاره کرد وافزود: متاسفانه در  سالهای گذشته دانشگاه آزاد طی بخشنامه‌ای به واحدهای زیر مجموعه خود اعلام کرد که به دانشجویانی که پوشش آنها متناسب با محیط دانشگاه و شئونات اسلامی نیست، تذکر ندهند.

وی افزود: در پی اعتراض‌های صورت گرفته، مسئولین وقت دانشگاه در سالهای گذشته عنوان کردند که تلاش دارند تا کار فرهنگی روی افراد بدحجاب انجام دهند و متاسفانه نه تنها از حراست دانشگاه ها در این زمینه سلب اختیار کردند، بلکه اقدام فرهنگی هم در این زمینه ترتیب ندادند و وضعیت امروز را شکل دادند.

وی تصریح کرد: در دانشگاه‌های دولتی هم نه بصورت بخشنامه مستقیم، اما تقریبا همان وضعیت را شاهد هستیم و اعلام شده که در این دانشگاه ها نیز سخت گیری در برخورد با دانشجویان نشود.

اصلانی افزود: این درحالیست که در همه دانشگاه‌های دنیا همواره ضوابطی برای پوشش دانشجویان وجود دارد و در اغلب دانشگاه‌های دنیا پوشیدن لباس‌هایی از قبیل ساپورت ممنوع است و سعی شده دانشجویان در جهت افزایش تمرکز درسی از پوشش مناسب برای حضور در دانشگاه استفاده کنند و قطعا پوشیدن لباس های نامناسب در محیط مختلط که قرار است محیط کار و درس باشد، عُقلایی نیست.

رییس بسیج جامعه زنان با بیان اینکه در سال گذشته وزارت کشور بخشنامه‌ای در جهت رعایت موارد حجاب و عفاف در ادارات متبوعه وزارتخانه‌های مختلف صادر کرده، گفت: این بخشنامه بسیار کامل است، اما بسیاری مدیران به علل مختلف از اجرای آن سرباز می‌زنند و این مطالبه گری برای اجرای آن باید از سوی رسانه‌ها صورت گیرد.

وی افزود: ما نیاز داریم چنین بخشنامه‌ای برای دانشگاه‌های کشور نیز صادر شود و باید رعایت حجاب و عفاف به شکل مطالبه عمومی درآید.

اصلانی در ادامه به ضعف صنعت پوشاک کشور در تولید لباس‌های اسلامی و متناسب با فرهنگ جامعه اشاره کرد و افزود: مسئولین باید برای ساماندهی صنعت پوشاک کشور در این زمینه اقدام کنند و باید لباس‌هایی در کشور تولید شود که مناسب با شان و جایگاه زن ایرانی و مسلمان باشد.

ایسنا