بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۶/۰۱/۲۷ - ۲۰:۲۳ چاپ مطلب ارسال به دوستان

مولاوردی: هیچ وقت نشنیده‌ایم فردی به خاطر زن بودن رد صلاحیت شده است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: انتظار می‌رود که حضور زنان در پارلمان‌های شهری و روستایی فاصله وضعیت موجود تا حد مطلوب ما برای حضور زنان در عرصه‌های مختلف شهری و روستایی را کاهش دهد.

به گزارش بانوپرس ؛ به نقل از ایسنا، شهین‌دخت مولاوردی در حاشیه جلسه هیأت دولت در ارتباط با افزایش حضور زنان در ثبت‌نام انتخابات شوراهای شهر و روستا،‌ اظهار کرد: ما افزایش مشارکت و حضور زنان در انتخابات را به فال نیک می‌گیریم. با توجه به نقش و جایگاه شوراهای شهر و روستا به عنوان پارلمان‌های محلی و آنچه که برای تحقق حقوق زنان انتظار می‌رود و با توجه به فاصله ما با حد مطلوب حضور زنان در این عرصه امیدواریم که این زنان به عنوان نمایندگان در شوراها بتوانند موثر واقع شوند.

وی ادامه داد: امیدواریم زنان بتوانند به عنوان ناظران و قانون‌گذاران شهری و روستایی کمک کنند تا شهرها و روستاهایمان بهتر از آنچه که امروز است باشد.
مولاوردی در ارتباط با ثبت‌نام زنان در انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت: رجل سیاسی هنوز در قانون ما تفسیر نشده است و شورای نگهبان نفیاً یا اثباتاً در مورد آن اظهار نظر نکرده است.
وی گفت: سخنگوی شورای نگهبان هم پیش از این به این موضوع اشاره کردند که اگر در دوره‌های قبلی خانم‌هایی که ثبت‌نام کرده‌اند رد صلاحیت شدند و نتوانستند به مرحله پایانی برسند مانند خیلی از آقایانی که تشخیص داده شد صلاحیتشان برای ریاست جمهوری کافی نیست با آنها برخورد شده است. ما هیچ وقت نشنیده‌ایم که فردی به خاطر زن بودن رد صلاحیت شده است.