بانو خبر | اولین مرجع تخصصی اخبار بانوان خوزستان

زمان انتشار مطلب : ۱۳۹۶/۰۱/۱۵ - ۲۰:۲۳ چاپ مطلب ارسال به دوستان

تولید ۷۵ درصد اقلام دارویی کشور در داخل

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این‌که حوزه سلامت در تحقق «اقتصاد مقاومتی» پیش‌تاز بوده است، گفت: همین امر باعث شد امروزه ۷۵ درصد اقلام دارویی مورد نیاز کشور در داخل تولید شود.

دارو قرص

به گزارش بانوپرس؛ دکتر «محمدحسین قربانی»، نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با یادآوری نامگذاری سال ۹۶ با عنوان «اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال» اظهار کرد: مقام معظم رهبری طی سه سال اخیر بحث اقتصاد مقاومتی را با رویکردهای متفاوتی مورد توجه قرار دادند، چون بدون شک معیشت و اشتغال بزرگترین دغدغه جامعه است و باید همه مدیران در سطوح مختلف نگاه ویژه ای به اشتغال و تولید داخل داشته باشند.

وی افزود: واقعیت آن است که حوزه سلامت در تحقق اقتصاد مقاومتی نسبت به سایر دستگاه ها و نهادها پیشتاز و پیشگام بوده و گام های موثری نیز در این زمینه برداشته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: توجه به تولید داخل در حوزه داروها، افزایش کیفیت این محصولات و جلوگیری از واردات بی‌رویه دارو و تجهیزات پزشکی از جمله اقداماتی بود که باعث شد امروزه ۷۵ درصد اقلام دارویی مورد نیاز کشور در داخل تولید شود.

وی یادآور شد: اقدامات وزارت بهداشت سبب شد از خروج ارز در زمینه واردات دارو تا حد قابل توجهی جلوگیری شود و با حمایت از تولید داخل اغلب مواد مورد نیاز در کشور تولید شود.

قربانی خاطرنشان کرد: از سویی دیگر تلاش برای کاهش پرداخت از جیب مردم و تربیت نیروی کارآمد و متخصص نیز گام دیگری در جهت تحقق اقتصادی مقاومتی در حوزه سلامت بشمار می رود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: ناگفته نماند که مجلس نیز برای تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت همراهی مثبتی با وزارت بهداشت داشت و با تصویب منابع پایدار برای طرح تحول سلامت و اخذ مالیات بر دخانیات و کالای آسیب‌رسان کمک کرد تا اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، اظهار امیدواری کرد در سال جدید نیز وزارت بهداشت بیش از پیش در عرصه اقتتصاد مقاومتی قدم برداشته و شاهد پیشرفت کشور در حوزه تولید و اشتغال باشیم.

ایسنا